Kiralama Koşulları

Ayala Tour Araç Kiralama Koşullarımız...

AYALA TOUR ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI

Ehliyet ve Yaş

Kiracının kira sozleşmesi sırasında 22 yaşını doldurmuş olması ve en az 2 yıllık yerli veya uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir. Ayrıca araç tesliminde nüfus cüzdanı, yurt dışında ikamet edenler işin ise pasaport istenecektir.

Kiralama Süresi

Kiralama süresi en az 1 gündür (24 saat). Uzun süreli kiralamalar işin özel fiyatlar uygulanır.

Fiyatlar

Ayala Tour International, fiyat listesinde belirtilen fiyatlara Araç kaskosu. zorunlu trafik sigortası araç periyodik bakımı ve KDV dahildir.

Ödeme

Kira bedeli araç tesliminde nakit veya kredi kartı ile alınır. Aracı kiralayan şahsın dışındaki kişilerce kullanılabilmesi işin bu sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesi üzerinde gösterilmesi gerekir (ilave sürücüler için ek bir ücret talep edilmeyecektir). Aksi durumun trafik kontrollerinde belirlenmesi veya herhangi bir kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı sorumlu tutulur.)

Teslim Alma -Teslim Etme

Kiracının aracı teslim etme yeri kira sözleşmesi yapılırken karşılıklı olarak belirlenir ve kira sözleşmesine yazılır. Kiracı aracı Ayala Tour personeli dışında kimseye teslim edemez.

Teslim Gecikmeleri

Aracın tesliminde sözleşme üzerinde yazılı zamandan 3 saate kadar olan gecikmelerde her saat için günlük kira bedelinin 1/5’i (Beşte Biri), 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira bedeli alınır.

Trafik Cezaları

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçlar hangi nedenle olursa olsun resmi ve yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi işinde kabul edilir.

Not

Araçlarımız yurt dışına çıkartılamaz. Aracın; alkollü, uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde; aracı kullanan tum hasardan sorumlu tutulur ve aracın tamirde geşirdigi günlerin kira bedelini vermekle sorumlu olur.

Her hangi kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza,hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, araca şahıslara verilen maddi ve manevi kayıplar da kiracıdan tahsil edilir.

Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, aşağıdaki telefonlardan yardım temin edilebilir.

Telefon:0 (464) 214 2200/ 0 (533) 366 8534

 

 

Ayala Tour Canlı Destek Hattına hoşgeldiniz…

Hemen şimdi canlı destek hattımıza tıklayarak bize yazmaya başlayabilirsiniz.

Tüm soru, görüş, öneri, rezervasyon talepleriniz için bize yazın…

Yukarı Çık